Główna
5.12.2014r. Olimpiada PDF Drukuj Email
W terminie od 08.12. – 11.12.2014 w naszej szkole odbędą się Ogólnopolskie Olimpiady Przedmiotowe PIONIER, których organizatorem jest Instytut Rozwoju Oświaty. Olimpiady z poszczególnych przedmiotów będą odbywały się według następującego harmonogramu: 08.12.2014 – język polski, 09.12.2014 – matematyka, 10.12.2014 – język angielski, 11.12.2014 – historia i przyroda. Trzymamy kciuki za naszych uczniów i życzymy im powodzenia.
 
4.12.2014r. Zajęcia chemiczne PDF Drukuj Email

25Uczniowie klasy pierwszej podczas warsztatów UNIKIDS zamieniają się w młodych chemików. W ruch idą kolby, zlewki, probówki i bezpieczne, kolorowe substancje chemiczne. Efekty pracy pierwszoklasistów można zobaczyć w galerii zdjęć. Tworzą oni niezwykle barwne mieszaniny, poznają działanie niewidzialnego atramentu oraz odkrywają tajniki nauk przyrodniczych.


 
3.12.2014r. Energia Alternatywna PDF Drukuj Email
26
Podczas lekcji przyrody klasa piąta poznała różne rodzaje źródeł energii alternatywnej. Aby zdobytą wiedzę wykorzystać w praktyce, zbudowaliśmy urządzenia, które oparte były na wykorzystaniu energii słonecznej. Efekty naszej pracy można zobaczyć w galerii zdjęć. Zapraszamy serdecznie.

 
26.11.2014r. Poduszki PDF Drukuj Email
Listopad i grudzień na robótkach ręcznych upłynęły pod znakiem poduszek. Uczestnicy zajęć wykroili wzory, natępnie przyszyli drobne elementy sów. Dzięki uprzejmości zaprzyjaźnionej krawcowej, zobaczyli jak działa maszyna do szycia, oraz zszyli poduszki, wypchali puchem lub materiałem i zszyli poduszki. Teraz z utęsknieniem czekają na momenty, kiedy mogą na nich odpocząć.
 
25.11.2014r. Kalendarz adwentowy PDF Drukuj Email

Klasa IV oraz klasa V podczas zajęć technicznych przygotowała kalendarz adwentowy. Kalendarz klasy 4 wykonany był z pudełek po zapałkach. Kalendarz przypominał choinkę. Kalendarz klasy V to rozwieszone na sznurach woreczki z małymi prezencikami.

 
21.11.2014r. Dzień Życzliwości PDF Drukuj Email

21 listopada to Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, uchwalony w roku 1973 w Stanach Zjednoczonych, jako wezwanie do pokoju. Do dziś 21 listopada funkcjonuje jako „World Hello Day”. Zwyczaj podchwyciły inne kraje –  uroczystość obchodzona jest w 180 krajach i stanowi idealną okazję, aby zademonstrować chęć pokoju na świecie.

W naszej szkole, dzień ten był okazją, do podarowania osobom, które darzy się sympatią małych prezentów. Na drzwiach każdej z sal, znalazły się koperty podpisane imionami osób z danej klasy.

Uczniowie do tego dnia, byli dobrze przygotowani. Samodzielnie wykonali prezenty, jakimi obdarowali lubiane osoby.
 
ZIMOWISKO PDF Drukuj Email
mini7Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów naszej szkoły na zimowisko w Bukowinie Tatrzańskiej lub na Słowacji, więcej informacji TUTAJ
 
23.11.2014r. Nasze uczennice pobiegły dla Mai PDF Drukuj Email
24

Trzy uczennice naszej szkoły Weronika Kruczek z klasy czwartej, Michasia Klapp z klasy piątej i Dominka Kamińska z klasy szóstej 23 listopada wzięły udział w charytatywnym biegu dla 5–letniej Mai, u której zdiagnozowano mięsaka. Dziewczyny pokonały dystans 2,5 km. Całość funduszy zgromadzonych w trakcie biegu przeznaczona została na leczenie Mai.

 
20.11.2014 Ogólnopolski Konkurs Przedmiotowy z Przyrody "Multitest" PDF Drukuj Email

Laureatem Ogólnopolskiego Konkursu  Przedmiotowego z Przyrody „Multitest” został Miłosz Gorol z klasy IV, który zajął miejsce VII. Wyróżnionymi uczniami w konkursie zostali: Krzysztof Gryboś z klasy IV (miejsce XII), Jan Wątroba z klasy IV (miejsce XII) , Korneliusz Samol z klasy V (miejsce XIII) oraz Sonia Strzygocka z klasy VI (miejsce XIV). Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 
8.11.2014r. Bieg Niepodległości w Wapienicy PDF Drukuj Email
19

W dniu dzisiejszym tj 08.11.2014 r. odbył się Bieg Niepodległości w Wapienicy.  Anglojęzyczną Szkołę Podstawową Oxford Primary School godnie reprezentowali: Bogna Bobrowska, Klaudia Kanik, Maciej Bobrowski, Jan Wątroba oraz Jan Bobrowski. Pogoda była bardzo wymagająca, więc tym bardziej gratulujemy odwagi reprezentantom!!

Dorosłych „uczniów” Oxfordu również nie zabrakło, godnie reprezentowali Nas Panowie Mariusz Bobrowski oraz Paweł Gałuszka. Dziękujemy za poświęcenie i gratulujemy siły i energii – 3km w deszczu nie należy do łatwych przebieżek.

 
7,11.2014r. Obchody Dnia Niepodległości PDF Drukuj Email
2307.11.2014 r. zorganizowany został apel z okazji obchodów  święta niepodległości. Uroczystość przygotowały dzieci i młodzież szkoły anglojęzycznej  Oxford Primary School. Pierwsze wystąpiły klasy młodsze, recytując wiersze i śpiewając pieśni patriotyczne. Wielkim zaskoczeniem okazał się program zaprezentowany przez klasę VI, która postanowiła urządzić 96 urodziny wyzwolonej Polsce. Uczniowie w sposób żartobliwy, ale i taktowny, dali  wszystkim do zrozumienia, że takie słowa jak: wolność i patriotyzm mogą mieć swoją nowoczesną odsłonę.
 
Więcej artykułów…
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 18