Główna
13.12.2014r. Dzień Otwarty PDF Drukuj Email

nsmail-3nsmail-4

Angielskojęzyczna Szkoła Podstawowa Oxford Primary School

w Bielsku-Białej ul. Komorowicka 25

 

ma zaszczyt serdecznie zaprosić

Gości, naszych uczniów i ich Rodziców oraz wszystkich Przyjaciół

na

Wielkie Święto Naszej szkoły

DZIEŃ OTWARTY

w sobotę 13 grudnia 2014

w programie obchodów wiele niespodzianek dla wszystkich przybyłych Gości:

  • Bajka  Noworoczna –przedstawienie przygotowane przez wszystkich uczniów szkoły pod okiem nauczycieli, połączone z klasowym kolędowaniem , przewidywane kolędy w wielu językach oraz wspólnym podzieleniem się opłatkiem. –        godz.11.00-13.00

Po godzinie 13.00 dalsze atrakcje przygotowane na terenie naszej szkoły miedzy innymi:

  • wiele ciekawych propozycji wykonania ozdób świątecznych, dekorowanie pierniczków, wykonywanie zabawek – prezentów dla bliskich.
  • wiele przygód przyrodniczo-matematycznych.
  • ciekawe eksperymenty z suchym lodem i ciekłym azotem  oraz wybrane eksperymenty wybuchowe. Można będzie wykonać wiele zabawek fizycznych : Katapulta z patyczków, Balansujący Tukan, Balansujący Klaun, Nurek Kartezjusza
  • możliwość sprawdzenia swoich możliwości – może wspólnie z Rodzicami. w wielu ciekawych konkurencjach i zabawach ruchowo-muzycznych.
  • dla dorosłych i zainteresowanych uczniów możliwość uczestniczenia w ciekawej lekcji historycznej o tematyce bliskiej naszemu miastu.
  • Świąteczna Kawiarenka, oferująca również Stoiska - wypieków świątecznych oraz Kiermasz z Prezentowymi upominkami świątecznymi. Wyroby można zakupić lub…wylicytować.
  • W Kawiarence można również Rodzinnie pokolędować-czekają atrakcyjne nagrody.

Czekamy na WAS około 10.45 przed wejściem do Zespołu Szkół Ekonomicznych

Bielsko-Biała ul.Komorowicka 27

 
ZIMOWISKO PDF Drukuj Email
mini7Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów naszej szkoły na zimowisko w Bukowinie Tatrzańskiej lub na Słowacji, więcej informacji TUTAJ
 
5.12.2014r. Olimpiada PDF Drukuj Email
W terminie od 08.12. – 11.12.2014 w naszej szkole odbędą się Ogólnopolskie Olimpiady Przedmiotowe PIONIER, których organizatorem jest Instytut Rozwoju Oświaty. Olimpiady z poszczególnych przedmiotów będą odbywały się według następującego harmonogramu: 08.12.2014 – język polski, 09.12.2014 – matematyka, 10.12.2014 – język angielski, 11.12.2014 – historia i przyroda. Trzymamy kciuki za naszych uczniów i życzymy im powodzenia.
 
3.12.2014r. Energia Alternatywna PDF Drukuj Email
26
Podczas lekcji przyrody klasa piąta poznała różne rodzaje źródeł energii alternatywnej. Aby zdobytą wiedzę wykorzystać w praktyce, zbudowaliśmy urządzenia, które oparte były na wykorzystaniu energii słonecznej. Efekty naszej pracy można zobaczyć w galerii zdjęć. Zapraszamy serdecznie.

 
4.12.2014r. Zajęcia chemiczne PDF Drukuj Email

25Uczniowie klasy pierwszej podczas warsztatów UNIKIDS zamieniają się w młodych chemików. W ruch idą kolby, zlewki, probówki i bezpieczne, kolorowe substancje chemiczne. Efekty pracy pierwszoklasistów można zobaczyć w galerii zdjęć. Tworzą oni niezwykle barwne mieszaniny, poznają działanie niewidzialnego atramentu oraz odkrywają tajniki nauk przyrodniczych.


 
23.11.2014r. Nasze uczennice pobiegły dla Mai PDF Drukuj Email
24

Trzy uczennice naszej szkoły Weronika Kruczek z klasy czwartej, Michasia Klapp z klasy piątej i Dominka Kamińska z klasy szóstej 23 listopada wzięły udział w charytatywnym biegu dla 5–letniej Mai, u której zdiagnozowano mięsaka. Dziewczyny pokonały dystans 2,5 km. Całość funduszy zgromadzonych w trakcie biegu przeznaczona została na leczenie Mai.

 
20.11.2014 Ogólnopolski Konkurs Przedmiotowy z Przyrody "Multitest" PDF Drukuj Email

Laureatem Ogólnopolskiego Konkursu  Przedmiotowego z Przyrody „Multitest” został Miłosz Gorol z klasy IV, który zajął miejsce VII. Wyróżnionymi uczniami w konkursie zostali: Krzysztof Gryboś z klasy IV (miejsce XII), Jan Wątroba z klasy IV (miejsce XII) , Korneliusz Samol z klasy V (miejsce XIII) oraz Sonia Strzygocka z klasy VI (miejsce XIV). Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 
8.11.2014r. Bieg Niepodległości w Wapienicy PDF Drukuj Email
19

W dniu dzisiejszym tj 08.11.2014 r. odbył się Bieg Niepodległości w Wapienicy.  Anglojęzyczną Szkołę Podstawową Oxford Primary School godnie reprezentowali: Bogna Bobrowska, Klaudia Kanik, Maciej Bobrowski, Jan Wątroba oraz Jan Bobrowski. Pogoda była bardzo wymagająca, więc tym bardziej gratulujemy odwagi reprezentantom!!

Dorosłych „uczniów” Oxfordu również nie zabrakło, godnie reprezentowali Nas Panowie Mariusz Bobrowski oraz Paweł Gałuszka. Dziękujemy za poświęcenie i gratulujemy siły i energii – 3km w deszczu nie należy do łatwych przebieżek.

 
7,11.2014r. Obchody Dnia Niepodległości PDF Drukuj Email
2307.11.2014 r. zorganizowany został apel z okazji obchodów  święta niepodległości. Uroczystość przygotowały dzieci i młodzież szkoły anglojęzycznej  Oxford Primary School. Pierwsze wystąpiły klasy młodsze, recytując wiersze i śpiewając pieśni patriotyczne. Wielkim zaskoczeniem okazał się program zaprezentowany przez klasę VI, która postanowiła urządzić 96 urodziny wyzwolonej Polsce. Uczniowie w sposób żartobliwy, ale i taktowny, dali  wszystkim do zrozumienia, że takie słowa jak: wolność i patriotyzm mogą mieć swoją nowoczesną odsłonę.
 
7.11.2014r. Śniadanie daje moc PDF Drukuj Email
21W dniu 07.11.2014 klasy 1 - 3 uczestniczyły w ogólnopolskiej akcji ŚNIADANIE DAJE MOC. W ramach tej akcji uczniowie wspólnie zjedli II śniadanie. Przygotowali je samodzielnie, ze zdrowych produktów. Kanapki ożyły i pięknie uśmiechały się do głodnych uczniów. Zapraszamy do obejrzenia krótkiej fotorelacji.
 
6.11.2014 Kleofas, Nobil i Krysia odwiedzili klasę czwartą PDF Drukuj Email
18Podczas jednej z lekcji przyrody uczniowie klasy czwartej mieli doskonałą okazję poznać zasady opieki nad zwierzętami hodowanymi w domu. Bohaterami niezwykłej lekcji były żółwie Kleofas oraz Nobil, a także patyczak Krysia.  Miłosz, Maciek oraz Krzyś opowiedzieli, jak należy się o nie troszczyć i jakie warunki do życia należy im zapewnić.
 
Więcej artykułów…
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 18