Główna
ANGLOJĘZYCZNA SZKOŁA PODSTAWOWA OXFORD PRIMARY SCHOOL PDF Drukuj Email


AKTUALNOŚCI

 

rekrutacja_2

 
17.10.2014r. zajęcia chemiczne PDF Drukuj Email


mini1W ciepły, jesienny dzień pani Magda, Edyta i pani Karolina postanowiły zorganizować warsztaty Unikids w dość niezwykłej scenerii, a mianowicie w ogrodzie. Uczniowie podzieleni na małe grupy, wykonywali eksperymenty chemiczne w różnego rodzaju naczyniach laboratoryjnych, używając barwników i suchego lodu. Efekty pracy uczniów, można podziwiać w galerii zdjęć. Zapraszamy do obejrzenia!

 
14.10.2014r. Wycieczka do Krakowa PDF Drukuj Email

krolestwo_zwierzat_1Multimedialna platforma edukacyjna w Cinema PARK w Krakowie zaprosiła naszą społeczność szkoły na całodniową wycieczkę do Krakowa.

Na NAS spragnionych wiedzy i wrażeń czekały fascynujące seanse, w których braliśmy aktywny udział

Dzięki innowacyjnej technologii kina mogliśmy zajrzeć do wnętrza wulkanu, być świadkami trzęsienia ziemi oraz zwiedzić odległe Krańce Wszechświata

 
7.10.2014r. klasa 2 zajęcia w plenerze PDF Drukuj Email


mini5Klasa II  postanowiła wykorzystać piękną pogodę na zajęciach plastycznych. Wyszli do ogrodu i na sztalugach tworzyli piękne obrazy. Tematem pracy było: Szkolne miejsce do zabaw. Wystawę prac można obejrzeć w sali nr 2.

 
30.09.2014r. „Poznajemy tajemnice DNA” PDF Drukuj Email


mini3Podczas wrześniowych zajęć uczestnicy koła przyrodniczego mieli okazję zapoznać się z informacjami i ciekawostkami na temat DNA. Dowiedzieli się, co to jest DNA, jaką  rolę pełni w naszym organizmie oraz co oznacza ten tajemniczy skrót DNA. Aby zapamiętać i zrozumieć skomplikowaną budowę DNA, wykonaliśmy jego trójwymiarowy model. Elementami do konstrukcji były kolorowe żelki. Efekty naszej pracy można zobaczyć w galerii zdjęć.

 
30.09.2014r. „Ale się namieszało” PDF Drukuj Email

mini4

W ostatni czwartek w ramach zajęć UNIKIDS uczniowie klasy trzeciej i czwartej wzięli udział w warsztatach chemicznych zatytułowanych „Ale się namieszało”.  Pod opieką nauczyciela przyrody sporządzili „tęczowe” mieszaniny, których składnikami były przygotowane wcześniej ciecze o różnych kolorach i właściwościach. Podczas zajęć uczniowie mieli okazję poznać pojęcie mieszaniny oraz dowiedzieć się, czym jest gęstość i jakie właściwości są charakterystyczne dla cieczy. Efekty naszej pracy można zobaczyć w galerii zdjęć. Zapraszamy serdecznie.


 
28.09.2014r. Nasi uczniowie mają swój Nowy Samorząd Szkolny! PDF Drukuj Email

mini2

Uczniowie wszystkich klas mieli możliwość poczuć namiastkę prawdziwych wyborów. „Lokal wyborczy” został otwarty 18.09.2014r. o godz. 9.05 w jednej z naszych sal lekcyjnych. Przed wejściem do klasy, każda osoba została poinformowana o ciszy, która miała być bezwzględnej przestrzegana. Na początku p. Edyta Dziki, czyli nowy opiekun Samorządu Uczniowskiego, przedstawiła plan wyborów oraz zaprosiła do współpracy i pomocy zeszłoroczną grupę, sprawującą ten urząd. Dominika Kamińska, Maja Gałuszka i Maria Michalak przyczyniły się do sprawnego przeprowadzenia głosowania. Następnie zostali zaprezentowani wszyscy kandydaci, którzy po tygodniowej „kampanii wyborczej” jeszcze raz mogli przedstawić swój program wyborczy i zachęcić do oddania głosu. Każdy uczeń został zapoznany z zasadami głosowania. Nawet najmłodsi uczniowie mogli uczestniczyć w szkolnym wydarzeniu. Radą i wsparciem służyli wychowawcy klas, instruujący najmłodszych, nie zawsze zorientowanych we wszelkich procedurach. Najwięcej głosów uzyskały: Weronika Ostrowicka kl. III, Michalina Klapp kl. V i Julia Wawrzaszek kl. VI (kolejność podania jest przypadkowa). Dzień później nowi członkowie Samorządu, spotkali się ponownie i w tajnym głosowaniu rozdysponowali pomiędzy sobą konkretne funkcje.

Przewodnicząca Samorządu: Michalina Klapp

Wiceprzewodniczący Samorządu: Julia Wawrzaszek

Sekretarz Sekretarz:  Weronika Ostrowicka

Członkowie: Dominika Kamińska, Maja Gałuszka, Maria Michalak

 

Gratulujemy Dziewczynom i życzymy radosnej i pełnej w ciekawe pomysły pracy!!!!!

 
11.09.2014r. Pożegnanie lata PDF Drukuj Email

Po wielu miłych, wakacyjnych chwilach nastał czas pożegnania lata i przywitania szkolnej ławy. Entuzjastycznie nastawionych uczniów nie brakowało. Oficjalne rozpoczęcie nowego roku szkolnego miało miejsce w Domu Kultury im. Wiktorii Kubisz.

Uroczystość przebiegała w miłej i rodzinnej atmosferze. Tegoroczni pierwszoklasiści Szkoły Podstawowej Oxford Primary School zostali pasowani na uczniów. Całość spotkania prowadzona była przez klasę VI, która przygotowała krótki program artystyczny.

Miłym zaskoczeniem była parada nauczycieli. Grono pedagogiczne postanowiło na swój własny, oryginalny sposób przywitać się z uczniami. Z wypiętą dumnie piersią, przy akompaniamencie pianina, świeżo upieczeni aktorzy zmierzyli się z wyzwaniem scenicznym. Debiut okazał się udany, o czym świadczyły gromkie oklaski, salwy śmiechu oraz nieustające okrzyki.

Miejmy nadzieję, że najbliższy rok upłynie nam równie radośnie.

 
29.08.2014 r. Zebrania organizacyjne. PDF Drukuj Email

Drodzy Rodzice!

Serdecznie zapraszamy na zebrania organizacyjne:

 

- klasy 1,2,3 – 03.09.2014 ( środa ) godzina 17:00

- klasy 4,5,6 – 04.09.2014 ( czwartek ) godzina 17:00

 

Ze względu na ważność omawianych spraw liczymy na Państwa przybycie.

 

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!


Zespół ASP „Oxford Primary School”

 
29.08.2014 r. Informacje w sprawie wyjazdu integracyjnego. PDF Drukuj Email

DRODZY UCZNIOWIE KLAS 1-6!

Aby przedłużyć kończące się wakacje chociaż o jeden dzień Dyrekcja ASP Oxford Primary School zaprasza na wyjazd integracyjny Uczniów Naszej Szkoły do Ośrodka Harcerskiego w Wilkowicach. Wyjazd odbędzie się 2 września 2014 roku ( wtorek )  o godzinie 8:30 spod budynku Naszej Szkoły, zbiórka 8:15. Planowany powrót około godziny 15:00. Prosimy aby dzieci zabrały drugie śniadanie, a Rodziców prosimy o zadbanie o odpowiedni ubiór Dzieci dostosowany do warunków pogodowych.

Zespół ASP „Oxford Primary School”

 
29.08.2014 r. Rozpoczęcie roku szkolnego PDF Drukuj Email
Drodzy Rodzice i Uczniowie!

Serdecznie zapraszamy Was wszystkich na uroczyste rozpoczęcie Roku Szkolnego 2014/2015.
Z dobrymi humorami wszyscy spotykamy się w poniedziałek 1 września 2014 roku o godzinie 11:00
w Domu Kultury im. Wiktorii Kubisz Bielsko-Biała ul. Słowackiego 17 ( obok Książnicy Beskidzkiej ).

 

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

 

Zespół ASP „Oxford Primary School”

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 16