Główna
ZIMOWISKO PDF Drukuj Email
mini7Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów naszej szkoły na zimowisko w Bukowinie Tatrzańskiej lub na Słowacji, więcej informacji TUTAJ
 
31.10.2014 Halloween PDF Drukuj Email
mini6

Halloween has come to Oxford Primary School! 

After a chilly weekend in Bielsko-Biała, it seemed a perfect time to bring up the popular American celebration of Halloween. Today the third grade designed some scary pumpkins with Mr Adrian's help. Watch out for some more spooky designs coming this week!
Don't forget about the pumpkin carving competition on Thursday. Who will be this year's winner?


 
30.10.2014r. Dzień Jesieni PDF Drukuj Email

mini13Nie jest tajemnicą, że jesień zawitała już w naszych ogrodach, na ulicach albo czujemy ją zakładając czapki i cieplejsze kurtki, ale również w naszej Szkole można zauważyć jesienny wystrój, który ubogacają przygotowane przez dzieci na konkurs dynie. Dlatego Samorząd Szkolny zorganizował akcję „Pory roku”, podczas której uczniowie mogą założyć ubrania w kolorze typowym dla danej pory roku i spróbować sezonowych owoców. 30 października nasi uczniowie przyszli do szkoły z owocami takimi jak jabłka, winogrona, śliwki czy gruszki oraz ubrani w kolory jesieni (żółty, pomarańczowy, czerwony lub brązowy), czyli zapanował wszędzie Dzień Jesieni. Na przerwie śniadaniowej Samorząd Szkolny wręczył każdej klasie owocowe przekąski, które miały również zachęcać do częstszego jedzenia owoców i warzyw, na co bardzo zwracamy uwagę w naszej Szkole. Temat ten pojawił się również na lekcjach wychowania fizycznego w tym dniu, podczas których p. Paweł przypominał dzieciom o zasadach utrzymywania naszego organizmu w dobrej kondycji.

 
29.10.2014r. Nasze uczennice najlepsze w mieście i „o mieście” PDF Drukuj Email

W dniu 29 października odbył się finał ustny konkursu Dziedzictwo kulturowe regionu – konkurs wiedzy o Bielsku-Białej dla uczniów wszystkich szkół w naszym mieście. W gronie uczniów szkół podstawowych zwyciężyła nasza uczennica Sonia Strzygocka, a Wiktoria Koćma, również nasza uczennica zajęła drugie miejsce. Rozdanie nagród i dyplomów odbędzie się 7 listopada o godz. 10.30 w sali sesyjnej ratusza w obecności Prezydenta Miasta Bielsko-Biała Jacka Krywulta. Gratulujemy!

 
29.10.2014r. Wyjście do Teatru Polskiego PDF Drukuj Email

mini11Uczniowie klasy szóstej i Koła Teatralnego naszej Szkoły, elegancko ubrani i z dobrymi humorami 29 października udali się do Teatru Polskiego na spektakl „Balladyna”. Korzystając z okazji przed przedstawieniem uczniowie mogli zobaczyć scenę teatru z odległych zakątków widowni, czyli poznać dokładnie miejsce, w którym dzieje się wiele ważnych wydarzeń kulturalnych w naszym mieście.

 
20.10.2014r. Spotkanie z Wolontariuszką PDF Drukuj Email

mini9W poniedziałek 20 października gościliśmy w naszej Szkole wolontariuszkę Miejskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Bielsku-Białej - Zuzannę Kruczek. Dzieci mogły dowiedzieć się, kto to jest „wolontariusz”, jak można nim zostać oraz jakie zadania wykonuje. Nasz gość opowiedział również dzieciom o Miejskim Schronisku, o tym, w jaki sposób zwierzęta tam trafiają i jak można im pomagać. Bardzo dziękujemy za to spotkanie.

 
23.10.2014r. Akcja „Nakarm mnie” oraz nasza wizyta w Miejskim Schronisku PDF Drukuj Email
mini10Dobiegła końca nasza akcja „Nakarm mnie”, podczas której zbieraliśmy karmy, zabawki oraz inne przydatne rzeczy dla zwierząt. Zebrane rzeczy uczennice z Samorządu Szkolnego pod opieką p. Edyty zawiozły do Miejskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Bielsku-Białej. Nasi przedstawiciele mieli możliwość zadania pytań pracownikom Schroniska oraz przejścia po obiekcie. W imieniu naszej Szkoły i pracowników Miejskiego Schroniska dziękujemy za włączenie do akcji.
 
23.10.2014r. Iris Folding PDF Drukuj Email

mini11Czy plastykę można połączyć z matematyką? Nasi uczniowie potwierdzają, że można i to w bardzo zabawny sposób. Metoda Iris Folding stała się pretekstem do wykonania pięknych kartek, ale również do rozwijania zainteresowań uczniów i ich zdolności manualnych.

 
17.10.2014r. zajęcia chemiczne PDF Drukuj Email


mini1

W ciepły, jesienny dzień pani Magda, Edyta i pani Karolina postanowiły zorganizować warsztaty Unikids w dość niezwykłej scenerii, a mianowicie w ogrodzie. Uczniowie podzieleni na małe grupy, wykonywali eksperymenty chemiczne w różnego rodzaju naczyniach laboratoryjnych, używając barwników i suchego lodu. Efekty pracy uczniów, można podziwiać w galerii zdjęć. Zapraszamy do obejrzenia!


 
16.10.2014r. zajęcia z pierwszej pomocy PDF Drukuj Email

mini8W czwartek 16.10.2014 r. naszą szkołę odwiedzili ratownicy medyczni celem zapoznania uczniów z zasadami udzielania pierwszej pomocy.

Tematyka zajęć była dostosowana do poziomu wiekowego uczniów,ale niezależnie od wieku wszystkie dzieci miały okazję obejrzeć ambulans, jego wyposażenie oraz zawartość torb medycznych.

Ratownicy omówili z uczniami zasady zachowania się w sytuacji wypadku, dzwonienia pod numery alarmowe oraz sposób komunikowania się z dyspozytorem. Dzieci uczyły się również sposobów i zasad udzielania pierwszej pomocy.

Uczniowie klas starszych uczyli się dokładnie, w jaki sposób udziela się pierwszej,przedmedycznej pomocy. Ratownicy pokazywali czynności ratunkowe,które należy wykonać przed przyjazdem karetki.

Wszyscy uczniowie bardzo skorzystali z tej wizyty i byli z niej ogromnie zadowoleni.

 
14.10.2014r. Wycieczka do Krakowa PDF Drukuj Email

krolestwo_zwierzat_1Multimedialna platforma edukacyjna w Cinema PARK w Krakowie zaprosiła naszą społeczność szkoły na całodniową wycieczkę do Krakowa.

Na NAS spragnionych wiedzy i wrażeń czekały fascynujące seanse, w których braliśmy aktywny udział

Dzięki innowacyjnej technologii kina mogliśmy zajrzeć do wnętrza wulkanu, być świadkami trzęsienia ziemi oraz zwiedzić odległe Krańce Wszechświata

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 17